Ender Saraç’ın Göbek eritmek için önerdiği Diyet ve Spor P

2008-11-04 17:34:00


Ender Saraç’ın Göbek eritmek için önerdiği Diyet ve Spor Programı

 


Dr.Ender Saraç, Bel basen ya da göbek gibi belirli bir bölgenizden zayıflamak isteyenlere  3 haftalık özel diyet programı önerirken,bölgesel zayıflamanın sadece diyetle olmayacağını vurgulayıp,beraberinde bir spor programı da veriyor.

Ayrıca bu 3 haftalık Diyet ve Spor Programının uygulanmasından sonra gözle görülebilir şaşırtıcı değişiklikler görüleceğini belirtiyor.

Dr.Ender Saraç’ın önerdiği Göbek Eritme Programı Şöyle:

Mekik hareketi


Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar
sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik


Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Haftanın tek günleri bunların yenmesi öneriliyor….

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık suyun içine yarım tatlı kaşığı bal,10 damla da limon suyu eklenerek içilmesi öneriliyor.

Sabah sporu: 35 - 40 dakika tempolu yürüyüş yapılması ve bol ter atmaya gayret edilmesi belirtiliyor.Daha sonra 15-20 dakika spor yapılması öneriliyor.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, kalça, bel sertçe fırçalandıktan sonra, 5 dakika kadar eşit miktarlarda Susam yağı, Kekik yağı, Biberiye yağı, Melisa yağı karışımı ile aynı bölgelere masaj yapılması öneriliyor.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu Yeşil Elma, 1 adet sert Şeftali

Ara: 2 parmak taze Dil Peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon derisiz Izgara Tavuk, bol Rokalı ve Taze Soğanlı Yeşil salata

Ara (saat 15.00): 3-4 Yulaflı Bisküvi.


Ara (saat 17.30):
1 adet Yeşil Elma.

Akşam: 4-5 kaşık az Zeytinyağlı Fasulye, 1 dilim tam Ekmek, Mevsim Salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz Tarçınlı ılık light Süt ve  eşit miktarlarda Rezene Çayı, Yeşil çay, Mısır püskülü, Kiraz, Avokado yaprağı karışımıyla demlenmiş  çaydan 3-4 fincan içilmesi öneriliyor.

Program sırasında tüketilmemesi gerekenler:

-Kızartma
- Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk - balık derisi, tam yağlı süt)
-Çikolata
-Yağlı çerezler,Cips

- Kola ve Şekerli İçecekler
- Alkol (özellikle bira)
- Beyaz un

- Beyaz şeker
Ayrıca Doğum Kontrol haplarının kullanımı ve aşırı gündüz uykusunun yapılmaması öneriliyor.
Sabah ise erken kalkmanın da metabolizmanın hızlanmasının üzerinde büyük etkisi olduğu ekleniyor.Program sırasında akşam yemeklerinin erken yenmesinin de önemi belirtiliyor.

 

Programda Zayıflama Çaylarının bol tüketilmesi öneriliyor.

Zayıflama Çayı Formülü:


Bir su bardağı için 1-2 adet Avokado yaprağı, 1 çay kaşığı Yeşil Çay, küçük bir tutam Kiraz sapı ve Mısır püskülü, 1 çay kaşığı Rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatıldıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılması öneriliyor.

Zayıflama çayının şeker veya tatlandırıcı eklenmeden, sadece çok ince bir dilim limonla içilmesi öneriliyor.Bu yazılarda ilginizi çekebilir!

Ender Saraç‘ın Zayıflama Önerileri…>>>….>>>

Ender Saraç‘ın önerdiği Bitkisel Zayıflama Çayları…>>>….>>> 

Ender Saraç‘ın göbek eritmek için önerdiği diyet ve spor …>>>….>>>

Ender Saraç’ın Metabolizma Hızlandırıcı Tere Tohumu Formülü…>>>….>>>

Ender Saraç‘ın Göbek eritmek için önerdiği Bitkisel Yağlar…>>>….>>>

Ender Saraç‘ın Doğal Cilt Bakımı ve Güzellik Formülleri…>>>….>>>

Zayıflama ve Diyet kategorisindeki tüm yazılar…>>>….>>>

Not:Dr.Ender Saraç'a sorularınız için kendi web sitesi olan www.endersarac.com dan ulaşabilirsiniz...

   

0
0
0
Yorum Yaz