21 10 2009

Gribe ne iyi gelir?
Gribe ne iyi gelir?

 

Hava sıcaklıklarının değişmesiyle beraber  grip salgınları da yeniden görünmeye başladı.Genellikle ateş,baş ağrısı ve halsizlik gibi belirtilerle ortaya çıktığını bildiğimiz bu rahatsızlığın tedavisi ve bağışıklık sistemimizin kuvvetlenmesi için bitki uzmanlarının vermiş olduğu arşivde bulunan bitkisel tedavi yöntemlerini ‘Gribe ne iyi gelir?’diye arayan izleyicilerime kolaylık olması açısından bir başlıkta topladım.

 

 

 

 

Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin Grip ve Öksürük için Bitkisel Formülleri

 

 

 

Uzun süren öksürükler bir rahatsızlık değil,çeşitli hastalıkların belirtisidir. Her hangi bir tıbbi hastalığa bağlı olmayan uzun süreli öksürükler için birtakım bitkisel tedaviler uygulanabilir.

 

 

Öksürük için Yararlı Bitkiler:

Okaliptus ,nane, ıhlamur, zencefil, meyankökü hapları ve şurupları. C vitamini, ıhlamur, zencefil, Şahtere ,Hibiskus, meyankökü öksürük için yararlı bitkilerdir.

Prof.Dr.Ahmet Maranki'nin Grip ve Öksürük için Bitkisel önerileri yazısının devamını okumak için butona tıklayınız...

 

 

 

 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Bağışıklık Sistemini güçlendiren Bal Kürü

 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bağışıklık sisteminin güçlendirici formülü şöyle:

 

3 gün boyunca sabah,öğle ve akşam 2 yemek kaşığı halis bal (özellikle halis bal olması belirtiliyor)tüketilmesi gerektiği ,yanında ebter tohumdan yapılmış az miktarda kara ekmek tüketilebilineceği belirtiliyor.Kür boyunca bol su tüketilmesi ve bunların dışında hiçbir şey tüketilmemesi öneriliyor.Kürün devamını ve dikkat edilmesi gereken bazı bilgilere yazının devamı butonuna tıklayarak okuyabilirsiniz...

 

 

 

 

 

Suna Dumankaya’nın Grip için Bitkisel Önerileri

 

 


 

 

 

Suna Dumankaya’nın Doğal Grip Reçetesi:

500 gr Kuşburnu, 250 gr Elma Kurusu, 50 gr. Kakuleyi harmanlayıp bir cam kavanoza koyarak her gün 5 dakika kaynatıp,15 dakika demleyerek içilmesi öneriliyor.

 Suna Dumankaya’nın Gribe Doğal Destek önerlerini yazının devamında okuyabilirsiniz...

 

 

 

Etiketler:Gribe ne iyi gelir?,gribe iyi gelen,gribe iyi gelen bitkiler,gribe iyi gelen şifalı bitkiler,gribe iyi gelen besinler,grip için şifalı,grip için şifalı bitkiler,grip için şifalı çay,gribe iyi gelir,gribin belirtileri,grip için neler yapılabilir,grip için bitkisel tedavi,bitkisel grip tedavisi,gribin tedavisi,gribe karşı önlemler,gripten kurtulmak için,grip tedavisi,doğal grip tedavisi…

 

 

 

 

Bu yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

Ø  Gribe iyi gelen Şifalı Bitkiler nelerdir?

Ø  Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Boğaz ve Bademcik rahatsızlıkları için önerdiği Bitkisel Öneriler

Ø  Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin önerdiği Doğal Antibiyotikler

Ø  Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’nın Sağlık Çayı Tarifi

Ø  Hangi bitki neye iyi gelir?

Ø  Tüm Bitkisel Sağlık Yazıları

 

 Bitkisel Sağlık yazıları Kullanım Şartları

5414
0
0
Yorum Yaz