04 01 2009

Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin Alzheimer için önerdiği Bitkiler

Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin Alzheimer için önerdiği Bitkiler

 

Alzheimer hastalığı en yaygın olarak görülen bunama nedenidir.Demans,beyin hücrelerinin harabiyetine ve kaybına yol açan bir hastalığın sık rastlanan belirtileri olarak tanımlanabilir.

 

Alzheimer hastasında hafıza kaybı,kişilik ve davranış değişiklikleri,düşünme ve yorumlama da bozulma,konuşurken doğru kelimeleri bulmada zorluk,bazı işleri doğru sırayla yapmada güçlük,gibi bulgular görülür.

 

Bu bulgular zamanla daha da kötüleşir ama,kötüleşmenin hızı hastadan hastaya farklılık gösterir.Ancak hastalık ilerledikçe günlük yaşamı sürdürmek giderek zorlaşır ve hasta zaman içerisinde tamamen başkalarına bağımlı hale gelir.

 


Alzheimer hastalığı için Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin önerdiği bitkisel öneriler şöyle;

 


Biberiye,Biberiye yağı,Rezene,Melisa,Bakla,Karahindiba,Söğüt,Isırgan otu,Çemen otu

Bu yazılarla da ilgilenebilirsiniz…

Hangi bitki neye iyi gelir?

Ahmet Maranki Bitkisel Sağlık Formülleri

İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Sağlık Formülleri

Suna Dumankaya Bitkisel Sağlık Formülleri

 

 

Etiketler:Ahmet Maranki,Maranki,Ahmet Maranki Alzheimer,Alzheimer a ne iyi gelir,Alzheimer a iyi gelen şifalı bitkiler...

 

Uyarı:

Bu site Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin resmi web sitesi değildir.Bilgiler Ahmet Maranki tarafından hazırlanmış olup,bu sitede paylaşım amaçlı olarak yayınlanmaktadır.Prof.Dr.Ahmet Maranki’ye olan sorularınızı kendi web sitesi olan www.maranki.com dan ve info@maranki.com dan iletebilirsiniz..

Hangi bitki,nelere iyi geliyor?Hangi rahatsızlığa,hangi bitki iyi geliyor?Bitkilerle Sağlık,Bitkilerle Güzellik ve Bitkilerle Zayıflama kategorilerindeki yazılara daha detaylı olarak ’Bitkilerin dili’ blogcu sayfasından ulaşabilirsiniz…


2130
0
0
Yorum Yaz