24 10 2008

Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin Saç Dökülmesi için Bitkisel Form

Prof.Dr.Ahmet Maranki'nin Saç Dökülmesine iyi geleceğini belirttiği ik formülü şöyle..

Malzemeler:


1 tatlı kaşığı Susam Yağı

1 tatlı kaşığı Badem Yağı

2 ampul Bepanten

2 ampul E Vitamini(ılık olması öneriliyor)

Yarım tatlı kaşığı Hint Yağı

 

Bu malzemelerle hazırlanan karışım 2-3 dk.kadar su buharına tutulduktan sonra saçlı diplerine avuç içleriyle yavaş yavaş yedirilir.10 dakika bu karışım saça iyice yedirildikten sonra şampuanla yağın fazlası akıtılır.Daha sonra saçlar,soyalı ya da herhangi doğal saç kremiyle nemlendirilir.Akşam yatmadan önce Çam yağı (çam terebentin değil),sarımsak yağı,badem yağı ve ceviz yağı eşit miktarda karıştırılarak saç diplerine sürülürek masaj yapılır.Bone ile birkaç saat kadar kapatılır.Sabah sirkeli ılık su ile yıkanır.Bu uygulamaya 3 hafta devam edilir.

 

Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin Saç Dökülmesine karşı bir diğer formülü Ceviz Kabuğu Kürü:

 

20 tane cevizin sert olan kahverengi kabuğunu, 1 litre suya koyarak 10-15 dakika kaynatın.Elde edilen ceviz kabuğu suyu ile her gün sabah ve akşam saçlarınızı yıkayın. Düzenli uyguladığınızda kısa sürede saç dökülmeniz duracağı belirtiliyor.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir!

Ø  Ahmet Maranki Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  Suna Dumankaya Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  On parmağımdan tüm Bitkisel Sağlık Yazıları

 

Uyarı:

Bu site Prof.Dr.Ahmet Maranki’nin resmi web sitesi değildir.Bilgiler Ahmet Maranki tarafından hazırlanmış olup,bu sitede paylaşım amaçlı olarak yayınlanmaktadır.Prof.Dr.Ahmet Maranki’ye olan sorularınızı kendi web sitesi olan www.maranki.com dan ve info@maranki.com dan iletebilirsiniz..

 

773
0
0
Yorum Yaz