14 01 2009

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu'nun Bronşit-Bademcik ve Boğaz raha

Bilgilerine önem  verdiğim uzmanlardan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun formüllerini On parmağımdan arşivinde mutlaka bulunmasını düşünerek,bu değerli bilgilerini bir arada toplamak için ayrı bir kategori oluşturmak istedim.

 

Bitkilerin barındırdığı aktif maddeler üzerinde yaptığı çalışmalarla uluslararası alanda kabul gören Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun  bir çok hastalığa deva olan Bitkisel Formülleri:

 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Bronşit ve Bademcik gibi Boğaz rahatsızlıkları için Bitkisel Formülleri:

 

Bitkilerin barındırdığı aktif maddeler üzerinde yaptığı çalışmalarla uluslararası alanda kabul gören Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun Bronşit,Bademcik be Boğaz rahatsızlıkları için önerdiği formülleri…

 

Bademcik ve Boğaz rahatsızlıkları için Adaçayı Kürü:

Özellikle okul çağındaki çocuklar bademcik iltihaplanmasından dolayı günlerce yüksek ateşle yatmakta ve okullarından geri kalmaktadırlar.

Bu durumda adaçayı ile yapılan gargaralar gerçek bir yardımcıdır.Adaçayı kürü Bademcik veya boğaz iltihabının yani faranjit oluşumuna karşı da gerçek bir koruyucu ve önleyicidir.

Gün boyu birkaç defa yapacağınız adaçayı gargarası ilk günlerde sizi yeniden dünyaya gelmiş gibi yapacaktır. İlerleyen günlerde haftada birkaç defa bu gargarayı tekrarlamak sizi bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı koruyacaktır.

Çayın Hazırlanışı:

Yaklaşık bir su bardağı suda bir poşet adaçayı veya bir tatlı kaşığı taze adaçayı on dakika demlenir.

Günde 2-3 defa gargarası yapılır. Ayrıca, beraberinde bir ay boyunca her gün bir çay bardağı adaçayı içilir.

Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitkiyi daha fazla suyunun içinde bekletmeyiniz, mutlaka süzüp ayrılması öneriliyor.

Aktarlardan satın alacağınız adaçayı hem çok daha ucuz hem de amacınıza daha uygundur.

 

Önemli:

Adaçayı tüketimi ile ilgili,İbrahim Saraçoğlu’nun özellikle hamile bayanların dikkatli olmasını öneriyor.Hamileliklerin ilk üç ayında düşük tehlikesi taşıyanların kesinlikle adaçayı tüketmemelerini,adaçayı yapraklarında 4 düşük yapma riskini arttıran bir içeriğinin olduğu önemle belirtiliyor.

Bronşit ve Bronşite bağlı Nefes Darlığı için Yulaf Samanı Formülü:

 

Bir tutam (yaklaşık 5 gram) yulaf samanını kaynayan olan bir litre suya attıktan sonra ağzı kapalı olarak hafif ateşte beş dakika kaynatın. Soğuduktan sonra süzün.Kaynayan suyu üç hafta boyunca haftada iki çay bardağı içilmesi, 3 hafta uygulandıktan sonra şikâyetin seyrine göre devam edilmesi öneriliyor.

Önemli:

Her içim için yulaf samanı suyunun taze hazırlanması şart olduğu,on saatten fazla bekleyen yulaf samanı suyunun kesinlikle kullanılması da önemle belirtiliyor…

 

 

Bu yazılarda ilginizi çekebilir!

Ø  Ahmet Maranki Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  Suna Dumankaya Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  On parmağımdan tüm Bitkisel Sağlık Yazıları

 

 

 Not:Bu bilgiler Değerli Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu'na ait olup,burada sadece paylaşım amaçlı olarak yayınlanmaktadır.Uygulamaların kullanımı ile ilgili sorularınızı İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi olan www.saracoglu.at adresinden ulaştırabilirsiniz.Ziyaretiniz için teşekkürler!

 

Etiketler:İbrahim Saraçoğlu,ibrahim saraçoğlu bronşit,bronşite ne iyi gelir,bronşite iyi gelen,bronşite iyi gelen şifalı bitkiler,bronşite iyi gelen bitkiler,boğazlara ne iyi gelir,öksürüğe ne iyi gelir,bademciklere ne iyi gelir...

10863
0
0
Yorum Yaz