23 10 2008

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Migren için önerdiği Kürler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Migren için önerdiği Kürler

 

 

Migrene karşı Aslanpençesi Kürü:

 


Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Migrene azaltmakta başarı oranı çok yüksek olan bu kürün özellikle önerilen kullanım şekline göre uygulanmasının gerektiğini belirtiyor.Migrene karşı Aslan Pençesi Kürünün hazırlanışı şu şekilde;

Bir tutam 4 -
5 gram kurutulmuş aslanpençesini kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılarak hafif ateşte 2 dakika kaynatılmaya devam edilir.2.dakikadan sonra sıcaklığını kaybettirmeden 10 dakika demlenir. Daha sonra soğuması beklenir ve süzülür. Demleme işlemi tamamlandığında mutlaka süzme işleminin yapılması gerekmektedir.

Önemli:

v      Demleme süresi tamamlandıktan sonra kesinlikle daha fazla kabın içinde aslanpençesini bekletmemeniz, süzerek ayırmanız öneriliyor.


v      Bir ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. Onbeş günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki defa birer bardak içilir. Altı aydan sonra dönem dönem uygulanır.

 

v      Aslanpençesi Çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra tüketilmesi öneriliyor.

 

v      Aslanpençesi Çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ayrılması gerekir. Hazırlanan aslanpençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Bilmeniz gereken nokta kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Migren için önerdiği 2.Kür ise Biberiye Kürü:


Bir su bardağı su kaynatın. Su kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı biberiye bitkisini kaynayan suya ilave edin. 4 dakika kısık ateşte kaynatın. 4.dakika dolduğunda ocaktan indirip ılınmasını bekleyiniz. Ilınınca, süzerek yudum yudum için.

İlk birinci hafta her gün 3 kez taze hazırlanıp şeker ilave etmeden içilmelidir.İkinci haftadan sonra günde sadece 2 kez taze hazırlanarak bir ay boyunca içilmelidir.

Daha sonra şikâyetlerin doğrultusunda kür tekrar edilebilir.Lütfen Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu diğer kürde olduğu gibi bu kürde de sağlıklı bir sonuç elde edilebilmesi için önerilen uygulama biçimine dikkat edilmesini gerektiğini belirtiyor.

 

 

Bu yazılarda ilginizi çekebilir!

Ø  Ahmet Maranki Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  Suna Dumankaya Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  On parmağımdan tüm Bitkisel Sağlık Yazıları

 

 

 Not:Bu bilgiler Değerli Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu'na ait olup,burada sadece paylaşım amaçlı olarak yayınlanmaktadır.Uygulamaların kullanımı ile ilgili sorularınızı İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi olan www.saracoglu.at adresinden ulaştırabilirsiniz.Ziyaretiniz için teşekkürler!

 

Etiketler:İbrahim Saraçoğlu,İbrahim Saraçoğlu şeker hastalığı,şeker hastalığına ne iyi gelir,diyabete ne iyi gelir,şekere hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler,şeker hastalığına iyi gelir...

8903
0
0
Yorum Yaz