21 01 2008

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Zayıflamak isteyenlere ÖneriProf.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Sağlıklı Zayıflama Önerileri

 

İştahın kapanması için Dereotu…

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yemeğe oturmadan 15 dakika kadar önce bir tutam dereotu çiğnediğinizde yemekten daha erken kalkacağınızı belirtiyor.Açlık duyguna fren yaptırdığını belirttiği Dereotunun diyet yapanların muhakkak tüketmeleri gerektiğini de ekliyor.

 Diyet yapanların yemek aralarında da tüketebileceği dereotu sayesinde iştahın yavaş yavaş azalacağını,doygunluk hissini daha çabuk hissedileceğini belirtiyor.

 

 


Zayıflamak için Beyaz Lahana,Maydanoz ve Limon Kürü:

v  Kaynamakta olan yarım lt. klorsuz suyun içine,çok fazla parçalanmamış 4 adet iri lahana yaprağını ilave edin.

v  Ağzı kapalı olarak kısık ateşte 3 dakika lahana yapraklarını kaynatınız.

v  Süre dolduğunda kaynayan lahanaların yanına,yarım demet gövde saplarıyla beraber taze yeşil maydanozu ilave edip,içeriğin iyice karışması için kaşıkla karıştıdıktan sonra,tekrar kapağı kapatarak 2 dakika daha kaynatmaya devam edin.

v  Toplam 5 dakika tamamlanınca ocağın altını kapatıp,karışımın ılınmasını bekleyin.

v  Ilındıktan sonra süzüp suyunu ayırıp,maydanoz ve lahanaları kaşıkla hafif bastırarak sularını tamamen bırakmalarını sağlayın.

v  Cam bir kaba ayırdığınız haşlama suyunu dilerseniz üçe bölerek sabah,öğle,akşam olmak üzere 3 seferde içebilirsiniz..

v  Her içimden önce 2 yemek kaşığı limon suyunu da ilave etmeye dikkat edin.(Süzüp ayırdığınız tüm suya değil,3 e bölünmüş suyun her birinden önce yapılması gerektiği vurgulanıyor.)

v  Karışımın aç karnına içilmesi daha etkili olduğu belirtiliyor.Aç karnına içmek istemeyenler için ise,öğünlerden en az 2 saat sonra içilmesi ve suyun her gün taze olarak hazırlanması gerektiği ise özellikle belirtiliyor.

 

 

Beyaz Lahana,Maydanoz ve Limon Kürü ne kadar süre uygulanmalıdır?

7 gün uygulama

3 gün ara

7 gün uygulama

3 gün ara

7 gün uygulama

Toplamda 21 gün uygulanması önerilen bu formülün 3 günlük aralarına özellikle dikkat edilmesi öneriliyor.

Bu kürün uygulanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

v  Bu kür için kullanılacak olan malzemeler,iri yeşil sarımsı lahana,taze maydanoz ve taze sıkılmış limon suyudur.Lahanaları ve maydanozları ekolojik pazarlardan almaya tercih ediniz.Sera lahanaları(futbol topu büyüklüğünde ve beyaz)kullanmayınız,amaca uygun değildirler.

v  Maydanozlar taze,sararmamış ve küçük yapraklı olmalıdır.İri yapraklı maydanozlar amaca uygun değildir.

v  Bu kürü uygularken tokluk duygunuzda hızlı bir şekilde gelişmektedir.Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile beraber kullanılmasının bir diğer avantajı da ruh sağlığınızın ne kadar güçlendiğini hissedebiliyor olmanızdır.

v  Kür tamamlandıktan sonra kolayca,tekrar kilo alma yatkınlığınız olmayacaktır ve kilonuzu da uzun müddet koruyabildiğinizi hayretle gözlemleyeceksiniz(Abur cubur yememeye dikkat edilmesi kaydıyla..)

v  12 yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekime danışmadan uygulamaları kesinlikle öneriliyor.

v  Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır.Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan başka bir bitki çayı(yeşil çay,papatya,ıhlamur,adaçayı vs.. gibi)tüketilmemelidir.

v  Bu kür ve tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.

v  Lahana-Maydanoz ve Limon kürü yılda 2-3 kez uygulayabilirsiniz.Özellikle bahar yalarına girerken gelişen bahar yorgunluğuna karşıda mükemmel bir önleyicidir.

 

 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun tüm kür kullanımlarında özellikle dikkat çektiği konular:

 

Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa kullanın.Buradaki uygulamayı ise destekleyici olarak kullanınız.Öncelikle bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığıdır.Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız.

 

Bu yazılarda ilginizi çekebilir!

Ø  Ahmet Maranki Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  Suna Dumankaya Bitkisel Sağlık Formülleri

Ø  On parmağımdan tüm Bitkisel Sağlık Yazıları

 

 

Not:Bu bilgiler Değerli Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu'na ait olup,burada sadece paylaşım amaçlı olarak yayınlanmaktadır.Uygulamaların kullanımı ile ilgili sorularınızı İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi olan www.saracoglu.at adresinden ulaştırabilirsiniz.Ziyaretiniz için teşekkürler!

 

Etiketler:İbrahim Saraçoğlu,İbrahim Saraçoğlu zayıflama,lahana kürü,lahana kürü ile zayıflama,iştahı kapatan,iştahı kapatmak için,iştah kapatmanın yolları,iştah kapatan...

45868
0
0
Yorum Yaz